Reality pro mobilní telefony s AndroidemPokud máme mobil s operačním systémem Android, můžeme si vybrat hned z několika aplikací, zaměřených na reality a to jak placených, tak neplacených. Z těch neplacených stojí za vyzkoušení např. Reality.CZ. Jedná se o aplikaci, která využívá data od realitního serveru. Mezi bezplatné aplikace pro Android, zaměřené na reality, patří také RealVEA. Aplikace je k dispozici nejen v češtině, ale i v několika dalších evropských jazycích a umožňuje vyhledávání nemovitostí z celé Evropy. Díky GPS lokalizaci si můžeme vybrané nemovitosti nechat zobrazit na interaktivní mapě. Aplikace patří pod evropský realitní portál www.realvea.cz a je k dispozici nejen pro Android, ale i pro iOs. Zdarma je pro Androidy i realitní aplikace REAL-CITY. Můžeme s ní vyhledávat reality k pronájmu nebo k prodeji z celé České republiky. Aplikace obsahuje téměř 100 000 nemovitostí, které je možné i přehledně třídit podle jednotlivých kritérií. Kromě toho obsahuje i další speciální funkce, jako např. Historie vyhledávání, Moje RK nebo Můj výběr. Pro realitní makléře je pak určená aplikace Realitní správce. Ti mají díky ní možnost rychlejšího a jednoduššího přehledu o svých realitách a mohou s ní hledat nové nemovitosti přímo v terénu. I tato aplikace je zdarma ke stažení na Google Play. Mezi placené realitní aplikace pro Android pak patří např. Realitní a hypoteční podmínky nebo Real Estate Analyzer.

Reality pro mobilní telefony s iOs

Několik aplikací na výběr mají také majitelé iPhonů. První z nich se jmenuje reality.cz a jedná se o stejnou aplikaci, která je i pro mobily s Androidem. I pro operační systém iOs je k dispozici zdarma a stáhnout si ji můžeme buď z iTunes a nebo přes QR kód na stránkách www.reality.cz. Další aplikací pro iPhony, ale i pro iPady je Časopis pro bydlení REALCITY.cz. Díky této aplikaci máme nejnovější číslo tohoto časopisu přímo ve svém telefonu a nemusíme ho tak nikde shánět. I tato aplikace je na iTunes ke stažení zcela zdarma.

Reality pro mobilní telefony s Windows Phone

Jak je na tom s realitními aplikacemi další operační systém – Windows Phone Store? I na něj si můžeme pár aplikací na toto téma stáhnout. První z nich je stejná, jako už výše zmíněné aplikace pro Android a iOs a jedná se o reality.cz. I majitelé mobilů s Windows Phone si ji mohou stáhnout zdarma buď přes QR kód nebo přímo ve Windows Phone Store. Další aplikace se jmenuje ViaReality a nabízí vyhledávač nemovitostí z celé ČR. I zde se jedná o podobnou aplikaci, jako pro Android a i pro Windows Phone je k dispozici ke stažení zdarma. 

Největší realitní kanceláře

V České republice působí velké množství realitních kanceláří. Které z nich patří mezi ty největší? Největší realitní kanceláří v Česku je společnost M&M reality. Tato realitní kancelář má více než 145 poboček a přes 2300 realitních makléřů. Kromě zprostředkování prodeje a pronájmu realit nabízí také právní a finanční poradenství v této oblasti. Mezi její služby patří také Hypotéka na klíč. Další velkou českou realitní kanceláří je Realitní kancelář STING. Nabízí širokou škálu různých typů realit od bytů a domů přes pozemky a novostavby až po komerční nemovitosti a další objekty. Realitní kancelář STING patří mezi tři největší české realitní kanceláře a na trhu působí už od roku 1997. Její webové stránky najdeme na adrese http://www.rksting.cz/ a můžeme sledovat také její stránku na Facebooku s názvem Realitní skupina STING. Mezi největší české realitní kanceláře patří také společnost RE/MAX, která má zkušenosti z více než 80 zemí z celého světa. V USA a Kanadě je RE/MAX jedničkou na trhu a vedoucí postavení si vybudoval také v Evropě. U nás má v nabídce velké množství realit, ať už jde o prodej či pronájem bytů nebo domů, pozemky, developerské projekty, komerční reality, zlevněné reality nebo i zahraniční nemovitosti. RE/MAX má širokou síť poboček ve všech krajích České republiky a mnoho profesionálních zkušených makléřů.

Realitní makléři

Realitní makléř je člověk, jehož úkolem je zprostředkování prodeje nebo pronájmu realit. Makléři se mohou zaměřovat na různé typy realit, jako např. na komerční nemovitosti nebo rezidenční bydlení. Činnost realitních makléřů v Česku patří do kategorie volných živností, takže nemusejí nijak dokazovat svoji odbornou nebo jakoukoli jinou způsobilost k této profesi. V ČR se pak realitní makléři sdružují do dvou konkurenčních skupin – první z nich se jmenuje Asociace realitních kanceláří ČR, byla založena už roku 1991 a jde o největší profesní sdružení na našem trhu s realitami. Druhé uskupení má název Česká komora realitních kanceláří a vzniklo teprve před pěti lety z důvodu nespokojenosti s tím, jak funguje Asociace realitních kanceláří ČR. Co se týká odměn pro jednotlivé realitní makléře, tak jejich výše provize bývá různá, ale většinou se pohybuje okolo pěti procent prodejní ceny reality. Tuto provizi pak makléřovi vyplácí prodávající. V případě, že se jedná o zprostředkování pronájmu, tak praxe je většinou taková, že provize pro realitního makléře činí jeden měsíční nájem a makléř ji obdrží jak od nájemce, tak od pronajímatele reality. Práce realitního makléře je celkem dobře placená a dají se při ní vydělat slušné peníze, ale na druhou stranu je nesmírně psychicky náročná a reality patří mezi obory s velmi vysokým stupněm fluktuace pracovníků.

Reality v zahraničí

Pokud máme zájem o nákup nebo pronájem realit v zahraničí, můžeme se obrátit na některé realitní kanceláře, které se na tuto oblast specializují. Reality v zahraničí u nás nabízejí i některé realitky, které mají v nabídce především české nemovitosti, ale na trhu jsou i takové, které nabízejí výhradně reality ze zahraničí. Které z nich patří mezi ty největší? Největší nabídku realit ze zahraničí u nás nabízí realitní kancelář Rellox. Jedná se o největšího prodejce zahraničních realit nejen u nás, ale i v rámci celé střední a východní Evropy. V její nabídce najdeme reality z téměř 30 zemí světa, mimo jiné např. z USA, Mallorcy, Itálie, Rakouska, Španělska, Chorvatska atd. Celkově pak Rellox nabízí více než 6 000 nemovitostí z celého světa. Jeho internetové stránky najdeme na adrese http://www.rellox.cz/ a firma má také svoje profily na Facebooku, Twitteru a Google+. Další velkou společností, která se zaměřuje na reality v zahraničí, je Alexandria Real. Ta má ve své nabídce kolem 3 000 nemovitostí na Floridě, v Rakousku, Španělsku, Chorvatsku, Řecku a Bulharsku. Nabízí jak koupi, tak pronájem nemovitostí v zahraničí a zajišťuje kompletní realitní servis. Její webové stránky jsou na adrese www.alexandriareal.cz.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!