NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK SAUNOVÁNÍ VENKU

Zážitkové saunování je pojem, který čím dál více proniká do obecného povědomí
a těší se velkému zájmu široké veřejnosti. Jistě vás při čtení prvních řádků napadnou saunové rituály, ceremoniály, při kterých vás zkušený mág provede tematickým příběhem, ručníkem zvyšuje na vás působící teplotu, to vše za doprovodu hudby. To je naprosto v pořádku, v tomto článku vám však představíme
zcela jiný zážitek spojený se saunou. Zážitek svou podstatou jednoduchý, prostý, a přesto kouzelný a nezapomenutelný. Tuhle sílu hledáme v přírodě.

Mluvíme o takzvaných venkovních saunách. Tyto sauny jsou v severských zemích stavěny téměř u každého jezera, a u nás se stávají oblíbené pro svou možnost vybudovat je přímo na zahradě svého domu. Interiérem se podobají dřevěnému domku, srubu, sudu či roubence. Na první pohled nerozeznatelné od dřevostavby, stavěné tak, aby se svým okolím tvořily harmonický celek, oázu klidu a pohody.

Již jste se rozhodli, že byste saunování v přírodě rádi vyzkoušeli. Ptáte se, jaký je rozdíl v postupu při proceduře venku a uvnitř? Pro návštěvníky sauny vůbec žádný. Odlišnosti tyto dvě sauny nesou pouze, co se týče stavby, ohřevu, materiálů a podobných nároků na fungování. Vás jako běžné uživatele může potěšit to, že celý postup, který znáte ze saunování uvnitř, je prakticky stejný. I venku platí pravidla, která byste měli dodržovat. Před vstupem do sauny umýt tělo mýdlovou vodou a dobře osušit, vybrat so místo a pohodlně se usadit, setrvat, dokud vám to bude příjemné, obvykle deset až patnáct minut, pak se odebrat do ochlazovací lázně a oddat se klidnému odpočinku. To celé ideálně zopakovat třikrát, za stálého přísunu tekutin.

Na venkovní sauně je oblíbený především fakt, že příroda nám nabízí mnohem širší možnosti ochlazovací lázně než uzavřená budova. Ochlazovací proces lze ozvláštnit a využít přilehlé jezero, potok nebo třeba sníh. Člověk byl přírodou stvořen a měl by s ní jít ruku v ruce, proto i následný odpočinek pod větvemi stromů a širým nebem, za pěkného počasí
a mírného vánku, dostane zcela nový rozměr.

Pokud máte možnost, neváhejte a běžte si saunování venku vyzkoušet, sami se přesvědčíte a neopakovatelný pocit zažijete na vlastní kůži.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!